1. Apple Watch’taki App Store

WatchOS 6’daki en büyük yenilik yeni App Store. Geliştiriciler artık bağımsız Watch uygulamaları oluşturabilecektir. Bu uygulamalar Watch’a bağımsız olarak yüklenecek ve uygulamalar iPhone olmadan da çalışacak.

2. Yeni Saat Yüzleri

watchOS 6 birkaç yeni saat yüzüne sahip ve çoğu yalnızca Apple Watch Series 4 için geçerli.

3. Yeni Sistem Uygulamaları

Yeni Hesap Makinesi Uygulaması

Apple sonunda bir Hesap Makinesi uygulaması Apple Watch’a ekledi.Üçüncü taraf Hesap Makinesi uygulamalarının aksine, tüm önemli özellikleri bir ekranda gösterir.

Yeni Sesli Notlar Uygulaması

Yeni Sesli Notlar uygulaması oldukça basittir. Uygulamayı açın, kayıt düğmesine dokunun ardından ses kaydı başlar. Durdurmak istiyorsanız, kayıt düğmesine tekrar basın.

4. Hatırlatıcılar Uygulaması

Yeni Hatırlatıcılar uygulaması iOS 13 ile watchOS’a birlikte geliyor.Sesinizi kullanarak veya parmaklarınızı kullanarak bir hatırlatıcı oluşturabilirsiniz.

5. Üçüncü Taraf Uygulamaları Müzik, Radyo ve Podcast Akışı Yapabilecek

WatchOS 6, son sürüm müzik uygulamaları, radyo uygulamaları ve podcast uygulamaları için akış özelliklerini sağlayacak. Bu, Spotify ve Overcast gibi uygulamaların, bir iPhone’a ihtiyaç duymadan sunucularından doğrudan Apple Watch’a medya akışı sağlayabileceği anlamına geliyor. Bu, Apple Watch için harika bir özellik olacak.

6. Siri Arama Sonuçları Web Sayfalarını Gösterecek

Siri, watchOS 6’da daha akıllı hale geliyor. Artık, tam web sayfalarını, doğrudan Apple Watch’taki Siri sonuçlarından görüntüleyebileceksiniz.

7. Apple Watch’tan Memoji Çıkartmaları Gönderin

iPhone’unuzda bir Memoji oluşturduysanız, ilişkili Memoji çıkartmaları Apple Saatinizde de görünecektir. Animoji veya Memoji çıkartmalarını kullanarak bir mesaja hızlı bir şekilde cevap verebileceksiniz.

8. Yeni Gürültü Ölçme Uygulaması

Yeni Gürültü uygulaması bulunduğunuz ortamın ses seviyesini ölçer. Çok gürültülü ise, bu konuda bir bildirim alırsınız ve işitme duyunuzu korumak için dışarı çıkabilirsiniz. Uygulamayı kullanarak ortamınızın desibel seviyelerini istediğiniz zaman görebilirsiniz.

9. Müzik Uygulamasında Yeni Sizin İçin Bölümü

Müzik uygulamasına yeni arayüz geldi.Şimdi Müzik uygulamasında yeni bir Sizin İçin bölümü var.

10. Yeni Şimdi Çalıyor Ekranı

Şimdi Çalıyor özelliği şimdi bir uygulamaya dönüştürüldü ve yeniden tasarlandı.

11. Geliştirilmiş Ayarlar Uygulaması

Apple Watch’taki Ayarlar uygulaması oldukça geliştirildi. iCloud hesabınızı burada görüntüleyebilir ve uygulamadaki tüm ana ayarlara erişebilirsiniz.

Bu, Apple’ın yakında Apple Watch’un iPhone’dan bağımsız olarak çalışmasını planladığının bir başka kanıtı.

12. Uygulamalar için Yeni Listeleme Görünümü

Uygulamalar şimdi büyük ve koyu metinlerle gösteriliyor. Listede gezinmeyi ve uygulamalara dokunmayı daha çok kolaylaştırır.