MIUI 11 Güncellemesi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ile Çıkış Tarihi

Xiaomi , MIUI 11 Android arayüzünü resmen tanıttı. Beklendiği gibi, Android 10 üzerine inşa edilmiştir. MIUI 11, önemli ölçüde iyileştirme ve bir sürü yeni özellik sunar. Xiaomi ayrıca, 27 Eylül’den itibaren açık beta sürümleri kullanılabileceğini duyurdu. Ayrıca, akıllı telefonlarının çoğu için yeni yazılımının final sürümünün yaklaşık yayınlanma tarihini de yayınladı.

Yazılım, kararlı bir şekilde kullanıma sunulmadan önce beta’da kullanıma sunulacak.

MIUI 11 Güncellemesi Alacak Cihazlar

Ekim Ortası

Xiaomi: Mi 9, Mi 9 Transparent, Mi 9 SE, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Mi 8, Mi 8 Youth, Mi 8 Explorer’s Edition, Mi 8 (in-display fingeprint), Mi 8 SE, Mi MAX 3

Redmi: Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium Edition, Redmi K20, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 7

Ekim Sonu

Xiaomi: Mi 9 Pro 5G version, Mi CC 9, Mi CC 9 Meitu Custom Version, Mi CC 9e, Mi MIX 2, Mi Note3, Mi 6, Mi 6X

Redmi: Redmi 7A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi S2

Kasım Başı

Xiaomi: Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s plus, Mi 5X, Mi 5C, Mi Note2, Mi PLAY, Mi Max 2

Redmi: Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 5, Redmi Phone 4X, Redmi Note 5A , Redmi 5A

MIUI 11’deki Yeni Özelliklerin Listesi

a) Yeni Yazı Tipleri

MIUI 11, karakter kalınlığını değiştirmeyi sağlayan dinamik yazı tipi ölçeklendirme özelliğine sahip yeni bir Milan Pro yazı tipi ile geliyor.  İşte yazı tiplerinin önizlemesi, Xiaomi MIUI 11 cihazlarınızda nasıl göründüğü.

b) Yeni Her Zaman Açık Ekran

MIUI 11’in bir sonraki ana özellikleri, bazı Xiaomi cihazlarında bulunan AOD ekrandır. Desteklenen cihazlarda, artık tasarımları ve desenleri barındırabilen çeşitli hareketli saat yüzlerinden birini seçebilirsiniz. Sadece bu değil, seçiminize göre düzenleyebilirsiniz. Bu özellikler, yalnızca Mi 9 serisi ve Redmi K20 serisi gibi bir AMOLED ekrana sahip akıllı telefonlarda bulunur.

c) Karanlık mod ve Yeni Simgeler

Uzun süredir Xiaomi fanının çoğu Karanlık modunu bekliyor. Şimdi MIUI 11 ile Karanlık mod geldi. Ayrıca yeni animasyonlar, temalar, duvar kağıtları ve gelişmiş bildirim sistemi var.

Arabirimi daha basit ve sezgisel hale getirmek için uygulamaların MIUI simgeleri de yeniden tasarlandı .Buna ek olarak, nihayet uygulama çekmecesi özelliği de geldi.

d) Yeni dinamik ses efektleri

Xiaomi, MIUI 11 ile, ortamdaki sesleri doğadan andıran yeni dinamik ses efektleri sunuyor.

e) Telefon Uygulaması

MIUI 11’de gelen telefon aramaları ve telefon uygulaması yeniden tasarlandı.

f) Mi Share

Geçen ay, Xiaomi, OPPO ve Vivo bir çapraz marka dosya transferi teknolojisi için işbirliği yaptığını açıkladı . Çapraz marka teknolojisi, dosyaları hızlı bir şekilde (82 Mbps’ye) aktarmanıza olanak tanır.

g) Görsel değişiklikler

MIUI 11

Yukarıda belirtilen tüm özelliklerin yanı sıra, MIUI 11 ile birçok yeni görsel değişiklik de bulacaksınız.

h) Mi Go

Xiaomi, kullanıcıların bir uçuştan trene veya otobüse kadar değişen biletleri ayırtmalarını sağlayan yeni bir Mi Go Travel paketi uygulaması ekledi. Mi Go, ayrıca pilin yüzde 5’i, mevcut oranlar ve veri satın alımlarında 24 saate kadar bekletme özelliğine sahip aşırı bir güç tasarrufu modu sunar.

h) Mi Work

MIUI 11 ayrıca WPS ofisi ve gelişmiş dosya yönetimi ile önceden yüklenmiş ofis uygulamaları sunan Mi Work’i de getiriyor. Mi work, kullanıcıların ana dosya biçimlerini ve kablosuz yazıcıları destekleyerek telefondaki tüm belgeleri görüntülemesini sağlar.

Ek Olarak;

  • MIUI 11, medyayı diğer cihazlara da yüksek hızlarda gönderme özelliği sunmuştur. Bu işlevsellik, esas olarak OPPO ve Vivo cihazlarında çapraz platform yöntemi olması dışında, Apple’ın AirDrop özelliği gibi çalışacaktır. Ek olarak, Xiaomi akıllı telefondan dizüstü bilgisayara dosya aktarımı da kolaylaşacaktır.
  • Yeni işletim sistemi sürümü, bilgisayar, yeni bir belge görüntüleyici ve belge projeksiyonu (belge, uygulama, video ve oyun yayınlamak için) gibi belgelerin kolayca görüntülenebilmesi için yeni bir dosya yönetim sistemine sahiptir.
  • Google’ın Dijital Refahı ve Apple’ın Ekran Saati gibi, bağımlılığı azaltmak için akıllı telefon kullanımınıza göz atmanızı sağlayacak yeni bir ekran saati özelliği var.
  • MIUI 11, Time Album özelliği altında çekilen fotoğraflara dayanarak fotoğraf filmi oluşturulması ve AI kullanımıyla benzer resimlerden en iyi fotoğrafı seçecek özellik gibi kamera özellikleri ekledi.
  • Ek değişiklikler oyun hızlandırma, Hızlı Yanıtlama, Akıllı şifre doldurma ve daha fazlasını içerir.