iPhone XS,XS Max ve XR için iOS 12.4 Jailbreak Yayınlandı! İşte Jailbreak Yapma Kılavuzu

Unc0ver’ın arkasındaki ekip yine başardı! iPhone XS , iPhone XR, iPad mini 5 ve 2018 iPad Pro gibi A12 Bionic cihazları için stabil bir jailbreak aracı yayınlandı. iOS 12.4 çalıştıran iPhone XS,iPhone XS Max veya iPhone XR’nizi jailbreak yapmak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin!

iOS 12.4 çalıştıran A12 Bionic cihazları için olan jailbreak, önceki iPhone ve iPad’lerin jailbreak’lerinden biraz farklı. Herhangi bir PAC bypassını içermez ve önceki jailbreak araçlarından daha hızlı ve stabil.

Uyumlu Cihazlar

Unc0ver’ın en son sürümü (v3.7.0), iOS 12.4 çalıştıran tüm A12 Bionic cihazlarıyla uyumludur:

  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPad mini 5
  • 11″ iPad Pro (2018)
  • 12.9″ iPad Pro (2018)

NOT: iOS 12.4’ü yalnızca  iPhone XS, iPhone XR ve diğer A12 Bionic cihazlarında jailbreak yapabilirsiniz. iOS 12.4.1 veya iOS 12.4’ten daha eski sürümler Unc0ver 3.7.0 tarafından desteklenmemektedir.

Jailbreak yapmadan önce;

  • Herhangi bir iOS 12 OTA güncelleme dosyası cihazınıza yüklenmiş ise Ayarlar -> Depolama’dan silin ve jailbreak yapmayı denemeden önce cihazınızı yeniden başlatın.
  • Unc0ver jailbreak, Cydia ve Substrate desteğine sahip.

1.Adım: En son Unc0ver beta sürümünü indirin

İOS 12.4 çalıştıran iPhone XS, iPhone XR, iPad mini 5 veya iPad Pro’nuzda ignition.fun adresine gidin . Unc0ver’ı bulmak için arama çubuğunu kullanın.Ardından Kur’a dokunun. Uygulamanın iOS cihazınıza indirmesini ve yüklenmesini bekleyin.

2. Adım: Güven Sertifikası

Ayarlar-> Genel -> Profil bölümüne  gidin . Geliştirici adına dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad’inizde Unc0ver jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.

3.Adım

Unc0ver’ı açın, Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın işini yapmasını bekleyin. Cihazınız birkaç kere yeniden başlayabilir bu durumda yeniden jailbreak butonuna basmanız gerekir.En sonunda ana ekranınızda Cydia simgesini görmeniz gerekir.