iOS 13 ve iPadOS 13 Public Beta Nasıl Yüklenir?

Apple bugün iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina’ın ilk herkese açık beta sürümünü yayımladı . Cihazınızda zaten bu işletim sistemlerinin geliştirici beta’sını çalıştırmıyorsanız ve beta programına katılmak istiyorsanız, bu kılavuzu izleyin.

iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina’nın ilk herkese açık beta sürümü, geçen hafta Apple tarafından piyasaya sürülen ikinci geliştirici beta ile aynı yapı numarasını taşıyor.

1.Adım: Apple’ın beta programına buradan üye olun.

2.Adım:  Açılan sayfadan, beta programına katılmak istediğiniz işletim sistemini seçin.

Rehberin ikinci noktası altında, beta profilini veya macOS Genel Beta yardımcı programını indirme bağlantısını bulacaksınız.

İPhone ve iPad için, bu web sitesini cihazınızdan ziyaret etmeniz gerekir . Beta profilini bağlantıdan indirin ve yüklemeye devam edin.

Beta profili yüklüyken, iPhone, iPad veya Mac’inizi yeniden başlatın. Ardından, iOS cihazınızda Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

Mac’lerde, genel beta yardımcı programını yükledikten sonra macOS Catalina genel beta sürümünü indirmek için Sistem Tercihleri ​​-> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

Halka açık beta sürümleri birçok hata ve kararlılık sorunu yaşayacaktır, bu nedenle onları geri bildirim aracını kullanarak Apple’a bildirdiğinizden emin olun.