iOS 13.2 ve iPadOS 13.2 Beta 2 Yayınlandı! İşte Gelen Yenilikler

Apple bugün, iOS 13.2 ve iPadOS 13.2’nin ikinci geliştirici beta sürümünü yayımladı. iOS 13.2’nin ilk geliştirici beta’sı iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’ya Deep Fusion özelliğini getirirken, ikinci beta ise küçük değişiklikler ve geliştirmelerle ilgili.

Uygulamaları Yeniden Düzenleme

Bir uygulama simgesinde 3D Touch veya Haptic Touch kullanılırken ortaya çıkan “Uygulamaları Yeniden Düzenle” seçeneği “Ana Ekranı Düzenle” olarak değiştirildi.

Uygulamaları Doğrudan Giriş Ekranından Silme

Haptic Touch veya 3D Touch ile Giriş ekranındaki bir simgeye dokunduğunuzda, doğrudan silmek için artık bir seçenek elde edersiniz.

Yeni Emojiler

iOS 13.2 ve iPadOS 13.2, waffle, esneme, su samuru, tembel ve daha fazlasını içeren Unicode 12 emoji için destek ekler.

Yeni Emoji Seçici

Çok kişili bir emoji kullanırken, her kişi için farklı bir cilt tonu seçmenize izin veren yeni bir cilt tonu seçicisi var.

Siri Geçmişini Silme

Şimdi, Siri ve Arama altındaki Ayarlar altında, tüm Siri ve dikte geçmişinizi silmenizi sağlayacak bir seçenek var.

Yeni AirPods Animasyonu

iOS 13.2 beta 2’de yeni AirPod’larda gürültü önleme seviyesinin nasıl değiştirilebileceğini gösteren yeni bir animasyon var.

Video Kayıt Ayarlarını Değiştirme

Yeni iPhone 11 ve 11 Pro modellerinde video çekerken, kameranın çözünürlüğünü ve saniye başına düşen kare ayarlarını doğrudan Kamera uygulamasından değiştirebilirsiniz . Bunu yapmak için, arayüzün sol üst kısmında bulunan küçük simgelere dokunun.

Daha Hızlı Çoklu Görev Animasyonu

Uygulama değiştiriciyi açma animasyonu şimdi gözle görülür şekilde daha hızlı.

Müzik Uygulaması İçin Yeni Eylem Sayfası

iOS 13.2 beta 2’deki Müzik Uygulaması’nda yeni bir eylem sayfası var.

Ses Kayıtları

Ayarlar uygulamasının Gizlilik bölümünün Analytics ve İyileştirmeler bölümünde, Siri‌’yi iyileştirmek amacıyla ses kayıtlarınızı Apple ile paylaşmamanın yeni bir yolu var.