iOS 13.1 Yayınlandı! İşte Güncelleme Kılavuzu

iOS 13’ü piyasaya sürdükten bir haftadan az bir süre sonra, Apple, iOS 13.1’i yayımladı. Güncellemeye dahil edilen birkaç yeni özellik ve hata düzeltmeleri, kararlılık geliştirmeleri ve genel performans iyileştirmeleri yer almaktadır.

iPhone için iOS 13.1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone’unuza iOS 13.1 güncellemesini indirmeden önce, güncellemeyi iPhone’unuza yüklemek için gereken adımları uygulayalım.

iOS 13.1 Uyumlu Cihazlar

  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE
  • iPod Touch 7. nesil

İOS 13.1 OTA Üzerinden Nasıl Güncellenir?

NOT: Bu yöntem ile cihazınızdaki hiçbir veri silinmez.

İndirmeye başlamadan önce, güncelleme işlemi sırasında bataryanın boşalmaması için cihazınızı bir güç kaynağına bağlayın.İnternet bağlantınıza bağlı olarak, güncellemenin indirilmesi ve kurulması için birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir.

1.Adım: Cihazınız Wi-Fi’ye bağlıyken, Ayarlar uygulamasını açın ve Genel> Yazılım Güncelleme üzerine dokunun. iOS mevcut güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder ve iOS 13.1 yazılım güncellemesinin mevcut olduğunu size bildirir.

2.Adım: iOS 13.1’deki tüm yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında ayrıntılı bilgi veren bir ekran sunulacaktır. iOS 13.1 güncellemesini indirmek ve iPhone ya da iPad’inize yüklemek için İndir ve Yükle’ye dokunun .

iPhone veya iPad’iniz güncellemeyi indirmeye devam edecek ve güncelleme hazır olduğunda size bir bildirim gönderecektir. iOS 13.1’i cihazınıza kurmak için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye geri dönün ve ardından Şimdi Kur’a dokunun.

iOS 13 Sıfırdan Sorunsuz Bir Şekilde Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Not: Bu işlem cihazınızı tamamen sileceğini bilmek çok önemlidir. Buna devam etmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Alternatif olarak, temiz bir kurulum isterseniz cihazınıza yedeği kurmadan devam edebilirsiniz.

1.Adım: İlk önce,PC veya Mac’inizdeki iTunes’un en son sürümüne güncellemeniz gerekecek. Çalıştırdığınız iTunes sürümünün iOS 13’ü desteklemesi gerektiğinden bu son derece önemlidir. En son iTunes’u indirmek için https://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresine gidin.

2.Adım: Cihazınız için uygun olan IPSW dosyasına ihtiyacınız olacak. 

Gerekli IPSW dosyasını bu siteden indirebilirsiniz.

3.Adım: Aygıtınızda Ayarlar> iCloud> iPhone’umu Bul’a gidin . Bu özelliği devre dışı bırakmak için düğmeyi kapalı konuma getirdiğinizden emin olun ve sizden istendiğinde şifreyi girin.

4.Adım: Cihazınızı PC’nize veya Mac’inize bağlayın.

5.Adım: iTunes’da bağlı cihazınızın iTunes arayüzünden seçildiğinden emin olun.

6.Adım: Bir Mac üzerindeki Alt tuşunu veya bir Windows PC’nizde Shift tuşuna basılı tutarak iPhone’u Geri Yükle… düğmesini tıklayın. iTunes daha sonra cihazınıza güncellemeyi yüklemek için bir yazılımı dosyası (.ipsw) seçmenizi ister. Tabii ki, bunu zaten indirmiş bulunmaktasınız, böylece cihazınızın iOS 13 IPSW dosyasına erişebilirsiniz. IPSW dosyasını seçtiğinizden ve iTunes’un cihazınıza geri yüklemek için çalışmasına izin verdiğinizden emin olun.

Bu yöntem cihazda yeni bir iOS 13 kurulumu sağlayacak ve Apple’ın tüm yeni özellikleri ve işlevselliği ile hiçbir sorununuz olmadan kullanabileceksiniz.