iOS 13.1 vs iOS 13 Hız Testi

Apple dün tüm uyumlu iPhone’lar için iOS 13.1’i piyasaya sürdü. Bu sürüm, bir dizi yeni özellik getiriyor, ancak bunun dışında bile, iOS 13’te mevcut olan birçok hata ve kararlılık sorununu da düzeltiyor. Peki ya performans?

iOS 13.1 performansta herhangi bir iyileştirme getiriyor mu? Yoksa aynı mı? Detaylı testler iOS 13’ün eski iPhone’larda iOS 12.4 ile aynı performansı gösterdiğini göstermiştir. Aynı durum iOS 13.1 için de geçerli midir?

YouTuber iAppleBytes tarafından iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone XR’de yapılan hız testleri , iOS 13.1’in iOS 13’e göre gözle görülür bir performans artışı veya gerileme getirmediğini gösteriyor.

iOS 13, eski cihazlarda iOS 12.4 ile aynı şekilde çalışır, bu nedenle Apple’ın, büyük özelliklere sahip bir güncellemeye rağmen, eski cihazlarının performansının hiçbir şekilde etkilenmemesini sağlıyor.

iOS 13 nispeten hatalı bir sürümdü, bu yüzden henüz yapmadıysanız, en kısa zamanda iPhone’unuzu iOS 13.1’e güncellemelisiniz. Hata düzeltmelerinin yanı sıra, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için mevcut özellikleri değiştirecek ve geliştirecektir.