Beta Profili ile iPadOS 13 Beta 2 Nasıl Yüklenir?

Apple , iOS 13’ün beta profilini çıkarmasının yanı sıra , iPadOS’un beta profilini de piyasaya sürdü.Bu, ileri düzey kullanıcılar ve geliştiricilerin, IPSW dosyasını indirmek zorunda kalmadan, iOS 12 çalıştıran uyumlu iPad’lerine iPadOS 13 yükleyebileceği anlamına gelir.

Talimatlar

Aşağıdaki adımlara devam etmeden önce iOS 12 işletim sistemiyle çalışan iPad / iPad Pro’nuzun bir yedeğini aldığınızdan emin olun.

1.Adım: iPad’inizda bu linki Safari ile açın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak ‘iOS Beta Yazılım Profili’ ne yönlendirilirsiniz.

2.Adım: Beta profilini cihazınıza yükleyin ve son olarak yeniden başlata tıklayın.

3.Adım:  iPhone’unuz yeniden başlatıldığında, Ayarlar -> Genel -> Yazılım güncellemesi bölümüne gidin. iPadOS 13 geliştiricisi beta 2 OTA güncellemesi iPad’iniz de indirilmek üzere görünmelidir.Gözükmediyse, birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin.

iPadOS 13 beta 2 cihazınıza yüklendiğinde, iPad’iniz Apple’dan gelecek tüm geliştirici beta sürümlerini otomatik olarak alacaktır. Unutmayın ki, iPadOS 13 geliştirici beta 2 sürümü, ilk betaya kıyasla daha az sayıda hataya sahip olsa da, hala beta aşamasında olan bir sürümdür.Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaların çoğu şu anda iPadOS 13 ile uyumlu değildir ve düzgün çalışmayabilir.