Apple’ın ‘Yalnızca İnovasyonla’ Etkinlik Özeti: Apple Arcade, Apple TV +, 7. Nesil iPad, Apple Watch 5, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max

Apple, yeni iPhone 11, 11 Pro, Apple Watch Series 5, Apple TV +, Apple Arcade ve daha fazlasını tanıtarak “Yalnızca İnovasyon” etkinliğini tamamladı. Geçen yılki gibi Apple, iPhone 11 Pro ve Pro Max için üçlü arka kamera sistemi de dahil olmak üzere yükseltilmiş donanıma sahip üç yeni iPhone piyasaya sürdü.

Apple ayrıca hizmet ekosistemine de çok yatırım yapıyor. Apple Arcade oyun servisi, kullanıcıların 4.99 $ ‘lık cazip bir abonelik ücreti ile 100 özel oyun oynamasına izin veriyor. Bu bölümde, ‘Yalnızca İnovasyon’ etkinliğinde Apple tarafından yapılan tüm duyurulara daha yakından bakacağız.

Apple Arcade

Apple Arcade ile ilgili görsel sonucu

Apple Arcade, aile üyeliği için aylık 4,99 ABD Doları olarak fiyatlandırıldı. Apple ayrıca, yeni kullanıcılara bir aylık Apple Arcade deneme sürümü sunuyor.

Tüm Apple Arcade oyunlarında, reklamlar ve uygulama içi satın alma işlemleri olmayacak. En önemlisi, Apple Arcade oyunlarına iPhone, iPad ve Mac dahil tüm Apple cihazlarında erişebilirsiniz. Ayrıca, Apple Arcade altı üyeye kadar aile paylaşımını desteklemektedir ve tüm oyunlar çevrimdışı oynanabilmektedir.

Apple TV+

Apple TV+ ile ilgili görsel sonucu

Apple nihayet Apple TV + ile video yayın alanına girdi. Yeni TV deneyimini, TV ve filmlerden “harika hikayeler” paylaşmak üzere tasarlandı. Apple TV +, sanatçıların ve yaratıcıların hikayelerini anlatmaları için bir yerdir. Apple, içerik lisans yolunu almak yerine orijinal içerik üretmeye odaklanmaktadır. Şirket her ay yeni orijinal şovlar sunmayı vaat ediyor

Apple TV + 4.99 / ay olarak fiyatlandırılır ve 1 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak. Apple ayrıca Apple TV + için 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Apple TV + 1 Kasım’dan başlayarak 100’den fazla ülkede satışa sunulacak.

7. Nesil 10,2 inç iPad

7. Nesil 10,2 inç iPad ile ilgili görsel sonucu

7. nesil iPad , öncekilerle aynı boyutları koruyarak daha küçük çerçevelerle ve daha büyük ekranlarla geliyor. Büyük ekran hala Apple Pencil desteğini koruyor. Bu sefer, iPad, Apple’ın Akıllı Klavyesini de içeren daha geniş bir aksesuar yelpazesini desteklemek için Akıllı Konektöre de sahip.

En önemlisi, yeni iPad, iPadOS 13 akılda tutularak yapılmıştır. Bu nedenle, çoklu görevler yapmanıza ve uygulamaları yan yana sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza izin verecek.

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5 ile ilgili görsel sonucu

Apple Watch Series 5,her zaman açık ekran özelliği ile birlikte geliyor. Apple bunu başarmak için bir LTPO ekran, yeni bir düşük güçlü ekran sürücüsü ve daha fazlasını kullanarak bunu başardı. En önemlisi, yeni Apple Watch, sürekli gösterime rağmen 18 saatlik pil ömrü sunmaya devam ediyor.

Yeni Apple Watch da yerleşik bir Pusula ile birlikte geliyor. Bu, bir Google Haritalar uygulamasının Apple Watch Series 5’te navigasyon amacıyla kullanılabileceği anlamına gelir.

iPhone 11

iphone 11 screen ile ilgili görsel sonucu

Apple, adlandırma kurallarına uyuyor ve bu, iPhone 11’in iPhone XR için halefi olduğu anlamına geliyor . Apple iPhone 11 Pro modellerini daha geniş renk gamı ​​desteği ve True Ton ile geliştirmesine rağmen, iPhone 11 aynı 6.1 inç Sıvı Retina LCD’yi koruyor. Apple, iPhone 11’in suya dayanıklılık yeteneklerini geliştirdi ve şimdi bir IP68 sertifikası taşıyor. Şirket, parlak renk şemalarını yeniden tanıttı ve iPhone 11, Mor, Sarı, Beyaz, Yeşil,Kırmızı ve Siyah olarak satışa sunulacak.

12MP kamera, f / 1.8 diyafram açıklığı ve OIS ile 6 elementli bir mercek sunar. Apple, odak performansının özellikle düşük ışıkta gözle görülür şekilde arttığını iddia ediyor. Ayrıca 120 derece FoV ve f / 2,4 açıklığa sahip 12 MP ultra geniş açılı bir kamera da vardır.

iPhone 11 Pro ve Pro Max

iPhone 11 Pro ile ilgili görsel sonucu

Yeni iPhone 11 Pro serisi,% 20 daha fazla performans sunan Apple’ın A13 Bionic yongası tarafından destekleniyor. Ekran söz konusu olduğunda, iPhone Pro 5.8 inç OLED ekrana sahipken Pro Max 6.5 inç OLED panel ile birlikte geliyor.

Yeni iPhone’larda üçlü arka kamera ünitesi var. Birincil kamera 12MP çözünürlüğünü koruyor ancak yeni ve daha büyük bir sensör sunuyor ve % 100 Odak Pikseline sahip. 12MP telefoto lens daha geniş f / 2.0 diyafram açıklığına ve iyileştirilmiş odaklama performansına sahip. 52 mm odak uzaklığına sahip ve 6 elementli bir lensi var.

Apple sonunda iPhone 11 Pro’ya ultra geniş açılı bir sensör ekledi. Üçüncü sensör 120 derecelik görüş alanı ve f / 2,4 açıklık sunar.