Akıllı Telefonunuzun Dokunmatik Ekranını Korumak için 6 İpucu

1. Dikkatli Kullanmak:

Telefonunuza çok fazla baskı uygulamaktan kaçının, bazen heyecanlandığımızda, ekrana sert ellerle basabiliyoruz ve bu hasara neden olabiliyor. Ekrana ne kadar yavaş basarsanız, telefonunuz daha düzgün çalışır.

2. Güneş ışığından kaçınmak:

Güneş ışığı normal durumlarda akıllı telefonunuza zarar vermez; ancak, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanız akıllıca olur.

3. Ekran yanmasından kaçınmak:

Hiç yanma terimini duydunuz mu? Ekran yanması durumunda ekran hala normal çalışır, ancak ekran açıkken devam eden belirgin bir hayalet görüntü veya renk değişikliği olur.

Cep telefonununuzu kullandıktan sonra ekranı kapatmazsanız bu olabilir. Ekranın yanmasını önlemek için ekranın boşta açık kalmasına izin vermeyin, kullanın ya da kapatın. Bunu engellemenin en iyi yollarından biri, akıllı telefonunuzun ayarlarında otomatik kilit süresi belirlemek.

4. Dikkatli temizlemek:

Telefonunuzu temizlemeye çalışırken telefonunuza fazla bastırmayın. Ekrana zarar vermeyen hafif ıslak mikrofiber bez kullanın. Telefonunuzu asla ıslak mendil vb. şeylerle temizlemeyin.

5. Sınırları bilmek:

Her şey gibi, akıllı telefonların da sınırları var. Akıllı telefonunuzu ısıtıcılar gibi diğer elektrikli cihazların yanına getirmekten kaçının. Isı ekrana zarar verebilir ve telefon patlayabilir. Birçok kişi akıllı telefonunuzu mıknatısların yanına getirmenin onlara zarar verebileceğine inanıyor, ancak bu böyle değil, mıknatıslar akıllı telefonların ekranına zarar vermez.

6. Kirli ve ıslak ellerle kullanmaktan kaçınmak:


Kirli ve ıslak ellerle ekrana dokunmak, dokunmatik ekranın bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden yemek yerken vb. durumlarda akıllı telefonunuzu kullanmaktan kaçının.