7.Nesil iPad Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Normalde Apple’ın Eylül etkinliği sırasında sadece iPhone’lara odaklanmasını bekliyorduk, ancak bu yıl yeni nesil 7’nci giriş seviyesi iPad’i de tanıttı.

Ekran daha büyük

ipad 7 ile ilgili görsel sonucu

7’nci nesil iPad önceki modelleriyle aynı boyutları koruyarak daha küçük çerçeveler ve daha büyük ekranla geliyor.

10.2 inç 2160×1620 çözünürlüğünde “Retina” ekrana sahip.

Apple’ın tam boyutlu Akıllı Klavyesi ile çalışır

elma yeni ipad yeni yedinci nesil 091019

İşte size büyük bir değişiklik: Artık Apple’ın çıkarılabilir Akıllı Klavyesini 7.nesil iPad ile kullanabilirsiniz. Geçmişte, üçüncü parti birimlere güvenmek zorundaydınız.

A10 Fusion İşlemcisiyle Geliyor

a10 işlemci ile ilgili görsel sonucu

7.Nesil iPad,A10 Fusion çipiyle birlikte geliyor. Bu çip,6. nesil iPad için kullanılanla aynı çiptir ve bu çip ilk olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile tanıtılmıştır – bu nedenle önemli bir performans artışı beklemeyin. Yine de, bu iPad’in öncelikle hedeflediği eğlence, Web tarama ve günlük çalışma ihtiyaçları için yeterli güç sağlamaktadır.

Apple, yeni iPad’lerin en çok satan Windows PC’lerden iki kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Yeni iPadOS 13’ü destekliyor

ipados 13 ile ilgili görsel sonucu

Bir başka heyecan verici gelişme de, iPadOS’un yeni iPad’de çalışarak, çoklu görev yapmanın, yönetmenin ve işaretlemenin güçlü yollarını tanıtmasıdır. Ayrıca, Apple Pencil ve Apple Keyboard desteği ile geliyor, ancak ikisini de ayrı satın almanız gerekiyor.

iPadOS, özel iPad deneyimi için tasarlanmış sezgisel ve güçlü özellikler sunar. Yeniden tasarlanmış bir ana ekran, her sayfada daha fazla uygulama gösterir ve artık haber başlıkları, hava durumu ve takvim etkinlikleri gibi bilgileri bir bakışta görüntülemek için widget’lara hızlı erişim sağlayan Bugün görünümünü ekleyebilirsiniz.

Bölünmüş Görünüm sayesinde aynı uygulamadaki birkaç dosya ve belgeyle çalışmak artık iPad’de daha kolay.

İPadOS ile, harici USB depolama aygıtlarıyla uyumluluk sayesinde Dosyalar uygulamasındaki belge yönetimi daha da güçlüdür. Safari artık, masaüstü görünümünü iPad’e getiriyor böylece kullanıcılar web sitelerine her zaman iPad için en iyi optimizasyonun yanı sıra, Squarespace ve Google Docs gibi popüler web uygulamalarıyla uyumluluğa sahip olurlar.

Yeni iPad Face ID ile Gelmiyor

touch id ile ilgili görsel sonucu

Face ID’ye sahip değil, ancak iPad’inizi Touch ID ile koruyabilirsiniz.

Tasarım

Tablet, ultra taşınabilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve yaklaşık 450 gramdır.

Apple Pencil’i destekler

elma kalemi ipad 2019

6.Nesil iPad’in desteklediği gibi iPad 7.Nesil’de Apple Pencil’i destekliyor.Ancak,sadece birinci nesil Apple Pencil’i destekliyor.

Bağlantı Hızı

Üç kat daha hızlı mobil veri bağlantıları sunan ultra hızlı kablosuz Gigabit seviyesi LTE bağlantısı sayesinde iPad’de bağlantıda kalmak kolaydır.

% 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiştir

Apple, çevreye olan bağlılığıyla gurur duyuyor.